اختصاصی موج اقتصاد/ گازوئیل گران می‎شود؟

اختصاصی موج اقتصاد/ گازوئیل گران می‎شود؟

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای معتقد است شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می‌خواهد نرخ دوم گازوئیل یعنی گازوئیل ۶۰۰ تومانی را بالاتر ببرد و به همین خاطر است که این شرکت نمی‌خواهد نرخ دوم را به کارت سوخت متصل کند.

فرامرز مداح در گفت‌وگو با موج اقتصاد، گفت: درباره اتصال گازوئیل با نرخ ۶۰۰ تومان به کارت سوخت کامیون‌ها، در حال حاضر ارائه گازوئیل به آن‌ها طبق پیمایش با دو نرخ لیتری ۳۰۰ تومان‌ و لیتری ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود. قیمت ۶۰۰ تومان، نرخ آزاد است. به هر ‌کامیون‌ سهمیه گازوئیل ۳۰۰ تومان در ماه داده می‌شود و اگر سوخت بیشتری برای تردد نیاز داشته باشد باید با نرخ ۶۰۰ تومان و از طریق کارت سوخت جایگاه‌دار تهیه کند.

او با بیان اینکه پیشنهاد طرح اتصال نرخ دوم گازوئیل به کارت سوخت‌ کامیون‌ها برای کاهش قاچاق سوخت بوده است، اضافه کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ابتدا این موضوع را پذیرفت اما در نهایت رد کرد، آن‌ها می‌گویند از این طریق ممکن است جایگاه‌داران سوء‌استفاده کنند.

به گفته مداح شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می‌خواهد نرخ دوم گازوئیل یعنی گازوئیل ۶۰۰ تومانی را بالاتر ببرد و به همین خاطر است که این شرکت نمی‌خواهد نرخ دوم را به کارت سوخت متصل کند.

او به موضوع قاچاق سوخت اشاره کرد و ادامه داد:  قیمت یک لیتر گازوئیل در بیرون از مرزهای ایران ‌بیش از ۴ هزار تومان است و همین عامل قاچاق سوخت است و ما برای کاهش قاچاق سوخت، باید نرخ را واقعی کنیم.

پرینت

http://rahenomedia.ir/?p=2393

مطالب مرتبط

مطلبی یافت نشد

تازه ترین مطالب

پرطرفدارترین‌ مطالب

فهرست