اعلام آمادگی دامداران برای عرضه تنظیم بازاری گوشت قرمز/ قیمت ۶۵ تا ۷۵ هزار تومان

اعلام آمادگی دامداران برای عرضه تنظیم بازاری گوشت قرمز/ قیمت ۶۵ تا ۷۵ هزار تومان

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از اعلام آمادگی دامداران برای عرضه مستقیم گوشت به بازار خبر داد و گفت: با این اقدام علاوه بر کاهش قیمت، انباشت ایجاد شده در جمعیت دام نیز متعادل خواهد شد.

به گزارش موج اقتصاد، سید احمد مقدسی از آمادگی دامداران برای عرضه مستقیم گوشت به بازار خبر داد و اظهارداشت: در جلسه ای که با معاونت اموردام وزارت جهاد داشتیم، برای عرضه مستقیم گوشت به بازار اعلام آمادگی کردیم.
وی توضیح داد: در آن جلسه عنوان شد دامداران تولیدات خود را به صورت لاشه یا بسته بندی در فروشگاه های زنجیره ای و غرفه های میادین عرضه کنند اما به دلیل مشکلات و سختی هایی که برای عرضه در این اماکن وجود دارد ما آن را نپذیرفتیم و از معاونت امور دام درخواست کردیم یکی از سردخانه ها و فروشگاه های متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم در آنجا محصول خود را به مردم عرضه کنیم.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه درخواست خود را برای این منظور به معاونت امور دام ارسال کرده ایم، ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی هایی که این معاونت انجام می دهد بتوانیم این کار را انجام دهیم.
مقدسی گفت: در این طرح گوشت گوساله بدون استخوان کیلویی ٧۵ هزارتومان و با استخوان کیلویی ۶۵ هزارتومان به مصرف کننده عرضه خواهد شد.
وی با بیان اینکه عرضه گوشت گوسفندی دشواری هایی خاصی دارد، ادامه داد: در صورت موفقیت فاز اول اجرای طرح، در مرحله بعدی گوشت گوسفندی به مردم عرضه می شود.
مقدسی با بیان اینکه ۵۵ درصد نیاز کشور به گوشت از طریق دام سنگین تامین می شود، افزود: با عرضه مستقیم دام سنگین، هم قیمت بازار می شکند و هم انباشت زیادی که در زمینه این نوع دام اتفاق افتاده، از بین خواهد رفت.
منبع: مهر
پرینت

http://rahenomedia.ir/?p=2336

مطالب مرتبط

تازه ترین مطالب

پرطرفدارترین‌ مطالب

فهرست