قیمت روز خودروهای داخلی موجود در بازار قیمت/ خودروهای داخلی سه‌شنبه ۵ شهریور؛ اصرار فعالان بازار به گران‌فروشی

قیمت روز خودروهای داخلی موجود در بازار قیمت/ خودروهای داخلی سه‌شنبه ۵ شهریور؛ اصرار فعالان بازار به گران‌فروشی

بازار خودرو وقتی قیمت دلار بالا می‌رود روند صعودی به خود می‌گیرد، اما حالا که دلار ریزش کرده و تا کانال ۱۰ تومانی پایین آمده، همچنان فروشنده‌ها اصرار عجیبی به قیمت‌های قبلی دارند. امروز تقریبا هیچ تغییر قیمتی در بازار خودرو شاهدی نیستیم. پراید همچنان ۴۴ میلیون تومان است و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۸۱ میلیون تومان فروخته می‌شود.  

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸

فروشنده‌های محصولات ایران خودرو، مرغشان یک پا دارد. طوری که هیچ تمایلی به کاهش قیمت‌ها ندارند. سمند LX همچنان ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و ۹ میلیون با کارخانه اختلاف قیمت دارد. همچنین سمند EF۷ تمایلی به کاهش قیمت ندارد و روی ۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جا خوش کرده است.

قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX در بازار تقریبا ۹ میلیون بیشتر از قیمت مصوب کارخانه است و فعالان بازار این محصول را ۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌کنند. این اختلاف قیمت برای پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز کمی بیشتر و حدود ۱۰ میلیون تومان است. با اینکه ایران خودرو قیمت پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز را ۶۵ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، این محصول در بازار با قیمت ۷۵ میلیون عرضه می‌شود. وضعیت برای پژو ۴۰۵ SLX در بازار وخیم‌تر است. فروشندگان بازار این خودرو را ۸۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند، در حالی که قیمت مصوب آن ۱۶ میلیون پایین‌تر و معادل ۶۷ میلیون تومان است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ امروز ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و تفاوتی با روز‌های گذشته ندارد. این محصول همچنان در بازار حدود ۱۴ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز با کاهش قیمت ناچیز ۲۰۰ هزار تومانی روبرو است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هر دو در بازار با قیمت ۹۶ میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت روز پژو پارس در بازار حدود ۱۶ میلیون بالاتر از آنچیزی است که کارخانه تعیین کرده. ایران خودرو قیمت پژو پارس را ۷۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما فعالان بازار آن را ۱۶ میلیون بیشتر قیمت‌گذاری می‌کنند و ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند. رانا وضعیت تقریبا مشابهی دارد و با اینکه قیمت کارخانه ۶۷ میلیون تومان است، اما در بازرا ۱۰ میلیون بیشتر و با قیمت ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

امروز دنا تیپ ۲ در بازار بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۱۱۴ میلیون فروخته می‌شود و دنا پلاس توربو ۱۶۷ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت مصوب کارخانه برای این دو محصول تقریبا نصف قیمت آن‌ها در بازار است. دانگ فنگ H۳۰ تیپ ۲ تقریبا وضعیت نسبتا مشابهی دارد و با اینکه قیمت مصوب آن ۷۶ میلیون تومان است، در بازار ۱۳۲ میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان
۵۲,۵۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۷۵,۵۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۸۳,۷۰۰,۰۰۰
 حاشیه بازار
پژو GLX 405
۷۲,۷۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۷۵,۰۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۸۳,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۹۴,۵۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲
۸۱,۳۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵
۹۶,۰۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار
۹۶,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۷۷,۵۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ ۲
۱۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰
۸۹,۹۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده‌ای
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک
۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ ۲
۱۳۲,۰۰۰,۰۰۰
۷۶,۵۰۰,۰۰۰
قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸
قیمت روز محصولات سایپا بدون تغییر سر جایش ایستاده. طوری که فهرست قیمت‌های امروز هیچ تفاوتی با روز گذشته ندارد. امروز تیبا صندوق‌دار در بازار همچنان با قیمت ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که حدود ۹ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه است. این اختلاف قیمت در مورد تیبا ۲ کمتر به چشم می‌آید. چراکه قیمت روز تیبا ۲ در بازار ۵۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و با قیمت مصوب کارخانه حدود هفت میلیون تومان اختلاف قیمت دارد. از طرف دیگر قیمت ساینا در بازار تقریبا با قیمت این محصول در کارخانه برابر است. ساینا بدون تغییر نسبت به روز گذشته همچنان ۵۶ میلیون تومان فروخته می‌شود و بعید است از این رقم پایین‌تر بیاید. چراکه کارخانه سایپا ساینا را ۵۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کند.
قیمت روز پراید امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸ 
پراید امروز در بازار مثل دیگر محصولات سایپا رفتار می‌کند و خبری از کاهش قیمت‌ها نیست. امروز پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که تقریبا ۹ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. پراید صندوق‌دار یا همان سایپا ۱۳۱ حدود شش میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه و ۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. پراید وانت در بین انواع پراید، کمترین اختلاف قیمت را در بازار و کارخانه دارد. طوری که پراید وانت در بازار ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد و سایپا قیمت آن را در طرح‌های فروش، ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد.

قیمت روز محصولات سایپا امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۴۸,۵۰۰,۰۰۰
۳۹,۶۸۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۴۳,۸۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۴۳,۶۰۰,۰۰۰
۴۰,۲۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۵۱,۲۰۰,۰۰۰
۴۲,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۵۷,۳۰۰,۰۰۰
۵۰,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۵۶,۰۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰
قیمت محصولات کرمان موتور امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸
ثبات قیمت در بازار خودرو گریبان انواع جک از سری محصولات کرمان‌موتور را گرفته است. طوری که امروز شاهد هیچ تغییری در قیمت جک نیستیم. جک J۴ اتوماتیک در بازار همچنان ۱۴۵ میلیون تومان است و با این وجود کارخانه کرمان موتور قیمت آن را ۱۵۰ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. جک S۳ را می‌توان از بازار با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان خرید، اما کرمان‌موتور آن را ۲۱۰ میلیون در نظر می‌گیرد. این مورد درباره جک S۵ هم صادق است. هرچند این خودرو را می‌توان از بازار با قیمت ۲۷۱ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کرمان موتور قیمت این محصول را در طرح‌های فروش ۳۰ میلیون بیشتر و ۳۰۱ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.
قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:
نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۲۷۱,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

 

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸
امروز خبری از کاهش قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران‌خودرو نیست. MVM ۳۱۵ هاچ‌بک بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و در بازار با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. به طرز جالبی قیمت‌هایی که کارخانه مدیران خودرو برای محصولاتش در نظر می‌گیرد، بالاتر از قیمت کف بازار است. مثلا همین MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در کارخانه ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد. MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار ۱۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما کارخانه روی رقم ۱۹۵ میلیون تومان اصرار می‌کند. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای MVM X۲۲ دنده‌ای بیشتر است. طوری که می‌توان این ماشین را در بازار حدود ۱۴۴ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کارخانه آن را ۱۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشد. این اختلاف قیمت در مورد MVM X۳۳ به اوج خود می‌رسد. با اینکه فعالان بازار خودرو قیمت روز MVM X۳۳ را ۲۰۳ میلیون تومان در نظر می‌گیرند، کارخانه قیمت این محصول را ۳۳ میلیون بالاتر یعنی ۲۳۶ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز سه‌شنبه ۵ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت روز بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
MVM ۳۱۵ هاچ‌بک
۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای
۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک
۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳
۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰

منبع: فرارو

پرینت

http://rahenomedia.ir/?p=2378

مطالب مرتبط

تازه ترین مطالب

پرطرفدارترین‌ مطالب

فهرست