قیمت ماهی در ایران “بالا” است/ قدرت خرید مردم کفاف خرید ماهی را نمی‌دهد

قیمت ماهی در ایران "بالا" است

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش تقاضا برای مرغ و ماهی خبر داد و گفت: قدرت خرید مردم کفاف خرید ماهی را نمی‌دهد.

مهدی یوسف‌خانی، در رابطه با بازار مرغ و ماهی، اظهار کرد: هر ساله با نزدیک شدن به فصل سرد سال میزان تقاضا برای ماهی و غذاهای دریایی افزایش می‌یابد که در سال جاری با توجه به میزان تولید و کاهش تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان در پی رشد قیمت، بازار با هیچگونه کمبودی مواجه نخواهد بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان

پرنده و ماهی ادامه داد: قیمت فعلی عرضه ماهی و دیگر آبزیان خوراکی با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید، منطقی و مناسب است اما قیمت‌ها همخوانی با قدرت خرید مردم ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ماهی در ایران از قیمت بالایی برخوردار است و قیمت‌های اعلامی با قدرت خرید مردم همخوانی ندارد.

یوسف‌خانی در رابطه با وضعیت بازار مرغ بیان کرد: در شرایط فعلی میزان عرضه مرغ از تقاضا پیشی گرفته و این موضوع کاهش قیمت مرغ را رقم زده است، در حال حاضر حتی در برخی از مناطق مرغ به قیمت کمتری از نرخ مصوب به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی انجام سفرهای روزهای پایانی تابستان، برگزاری مجالس عزای حسینی، گشایش مدارس و افزایش هزینه‌های خانوار در روزهای ابتدایی مهر را از دلایل اصلی کاهش تقاضای مرغ دانست.

منبع: ایسنا

 

View this post on Instagram

. یکسال یا کمی کمتر، وزیر پست و تلگراف و تلفن بود. کار ماندگار او در ایجاد زیست بوم نوآوری و تحول در صنعت مخابرات کشور، امروز با نام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود. برای خدمت به مردم و رضای خدا کار کرد و در بین آنها که او را می‌شناختند، محبوب و دوست داشتنی بود. امروز، روز شهادت شهید دکتر محمود قندی عزیز است. ادای احترام می‌کنم به روح بلند او و مراتب احترام و ارادت خودم و همه‌ی مجموعه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را به همسر بزرگوار و فرزندان او که به حق ادامه‌ دهنده‌ی راه پدرشان هستند، تقدیم می‌کنم.

A post shared by Mohammad Javad Azari Jahromi (@azarijahromi) on

پرینت

http://rahenomedia.ir/?p=2501

مطالب مرتبط

تازه ترین مطالب

پرطرفدارترین‌ مطالب

فهرست